w ,

Wystarczyła noc. Od 28 zł do 13 zł za łubiankę w ciągu weekendu!

Koszt łubianki na rynku hurtowym Bronisze wynosił w sobotę nawet 28 złotych. Wystarczyła noc, by ceny zmieniły się o kilkanaście złotych za koszyczek. Tyle truskawki kosztują w niedzielę.

Ceny truskawek na rollercoasterze! Od 28 zł do 13 zł za łubiankę w ciągu weekendu!

W sobotę 8 czerwca ceny truskawek na rynkach hurtowych zaskoczyły kupujących. Za łubiankę trzeba było zapłacić od 22 do 28 złotych! Jednak już w nocy z soboty na niedzielę nastąpił gwałtowny spadek cen. W niektórych miejscach truskawki można było kupić nawet za 13-14 złotych za koszyczek!

Spadek cen truskawek w weekend był spowodowany gwałtownym wzrostem podaży owoców na rynkach. Związane to było z trwającym wysypem truskawek. Większa dostępność owoców pozytywnie odbiła się na cenach, co z pewnością cieszy klientów.

Prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki Janusz Andziak stwierdził w rozmowie z PAP, że rynek truskawek zmienia się w naszym kraju. Coraz więcej produkuje się owoców deserowych, a znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu – przeznaczonych do przetwórstwa.

Jego zdaniem sprzedaż świeżych owoców przynosi plantatorom wyższe dochody. Zaznaczył też, że na razie branża przetwórstwa nie prowadzi rozmów na temat skupu owoców, ale – jak powiedział – „przemysł generalnie jest zainteresowany wszystkimi owocami po przymrozkach„.

Źródło: WP Finanse
UDOSTĘPNIJ

Ceny truskawek na rynkach hurtowych – 10 czerwca 2024r.

Po czym poznać, że czereśnie są robaczywe? Zwróć uwagę na te rzeczy