w ,

Wypadek przy pracy w sadzie! Przewróciła się platforma ogrodnicza z pracującymi na niej mężczyznami.

Prawdziwą tragedią mogło zakończyć się sobotnie zdarzenie w Studnisku (gmina Józefów nad Wisłą) kiedy po najechaniu na gałąź, przewróciła się podczepiona do ciągnika platforma sadownicza z dwoma pracującymi na niej mężczyznami. 50 latek i jego 51 letni towarzysz zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 15.00. Kierujący ciągnikiem mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą pracując w sadzie, najechał na leżącą gałąź. Niespodziewany balans maszyny sprawił, ciągnięta przez nią platforma sadownicza że przewróciła się powodując upadek pracujących na niej dwóch mężczyzn. 50 latek z gminy Józefów nad Wisłą oraz jego 51 letni towarzysz zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły ustalić, że zarówno kierujący ciągnikiem rolniczym jak obydwaj pokrzywdzeni byli trzeźwi.

W związku z rozpoczęciem sezonu prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsadek. Starajmy się pracować rozważnie i odpowiedzialnie, zwracając uwagę na bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych, znajdujących się w pobliżu osób.

źródło: opole-lubelskie.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

Minister rolnictwa i rozwoju wsi w obronie sadowników przed nieuczciwymi praktykami handlowymi

ARiMR uruchomiła nową pomocną aplikację eWoP dla rolników