w

Wypadek podczas zbioru jabłek. Z platformy spadły trzy osoby!

foto PSP SANDOMIERZ

Wypadek podczas zbioru jabłek. Z platformy spadły trzy osoby! Ranna została też traktorzystka. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 października po godzinie 17.30 w miejscowości Łojowice w gminie Samborzec, powiat sandomierski – echodnia.eu

Jak informowali dyżurni ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego świętokrzyskiej straży pożarnej, ciągnik z wysoką platformą do zbierania jabłek, zsunął się z lekko pochylonego zbocza. Na platformie znajdowały się osoby.

Starszy kapitan Andrzej Włodarczyk, zastępca komendanta powiatowego sandomierskiej straży pożarnej przekazywał „na gorąco”.

Podczas pracy związanej ze zbiorem jabłek doszło do wypadku, w wyniku którego rannych zostało kilka osób – informował Andrzej Włodarczyk.

Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej, w tym dwa wozy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Sandomierza i dwie Ochotnicze Straże Pożarne, w sumie 18 ratowników.

– Nasze działania w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Nikt nie został przygnieciony przez platformę, ale osoby doznały potłuczeń, zwichnięć i najprawdopodobniej złamań kończyn – dodawał starszy kapitan Włodarczyk.

Michał Ordon, oficer prasowy sandomierskiej policji uzupełniał: – Według naszych wstępnych ustaleń, ciągnik z platformą do zbierania jabłek, podczas zjazdu ze wzniesienia przyspieszył i uderzył w mur znajdujący się na terenie prywatnej posesji. Kobieta kierująca ciągnikiem wypadła z pojazdu, była nieprzytomna, gdy odwożono ją do szpitala.

Jak dodawał Michał Ordon, na platformie znajdowały się jeszcze trzy kobiety, które wypadły bądź też wyskoczyły w trakcie jazdy. One także doznały obrażeń, były opatrywane na miejscu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

6 komentarze

  1. Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: https://bit.ly/profil-nadia89-pl

  2. jeśli to jest wysoka platforma, to w tych skrzyniach są mandarynki ;/ Osoby, które piszą artykuły powinny sprawdzać znaczenie słów których nie rozumieją.

    A poza tym miejsce kobiety jest w kuchni przy garach a nie na ciągniku !

Grubsze drzewo do wycinki bez pozwolenia. Procedura usunięcia drzewa z własnej posesji ma przebiegać szybciej.

Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na listopad 2022 r. – luty 2023 r.