w

Wyłudza od obywateli Ukrainy pieniądze za załatwienie pracy w gospodarstwach!

Paweł Kazana znany wielu jako sadowników z kanału youtube „Gospodarstwo sadownicze Kazana” poinformował na swoim profilu facebook o nielegalnym procederze wyłudzenia od obywateli Ukrainy pięniędzy za rzekome załatwienie pracy w Polsce.

Do sadownika zgłosiła się telefonicznie Ukrainka, która nie otrzymała zaproszenia do pracy, za które jak twierdzi, zapłaciła 200 złotych.

Oszust, który miał załatwiać zaproszenia do pracy w Polsce, wyłudza od obywateli Ukrainy pięniądze, obiecując w zamian załatwienie pracy oraz dokumentacji. Sadownik z Marianowa poinformował o 4 wysłanych zaproszeniach na jego dane osobowe. Każde z zaproszeń obywatel Ukrainy zapłacił  200 złotych.

Ciężko określić skale działania oszusta z powodu braku więcej informacji, lecz napewno nie jest to jednorazowe zdarzenie jak informują sadownicy.

Na fikcyjnym zaproszeniu do pracy Pawła Kazany jest wiele nieścisłości, chociażby wskazanie miejscowości jako ulicę. Nie zgadza się również adres e-mail sadownika.

Paweł Kazana do  którego zostały wysłane „fikcyjne” zaproszenia” zgłosił sytuację na policję.

Udostępniajcie wszyscy, ktoś robi zaproszenia na moje Nazwisko i na gospodarstwo. Pobierają od ukrainców 200zł. Sprawę zgłaszam na policję i do PUP

Opublikowany przez Pawła Kazanę Sobota, 13 lutego 2021

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

„Ceny jabłek rosną… do końca sezonu zobaczymy dalsze podwyżki cen jabłek deserowych”?

Kwestie środowiskowe stają się coraz ważniejszym priorytetem dla obywateli UE!