w ,

„Ceny jabłek rosną… do końca sezonu zobaczymy dalsze podwyżki cen jabłek deserowych”?

Apples isolated on white background. Multicolor and selective focus.

Sezon jabłkowy w Polsce wciąż trwa i dobrze się w nim bawią eksporterzy. Popyt jest wysoki w całej Europie, a także na rynku krajowym. Ceny jabłek rosną w trakcie sezonu i oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach będą nadal rosły. Odmiany Idared, Jonagold, Gala i Golden rozkwitają w Polsce – czytamy na portalu www.freshplaza.com.

Zdaniem Jana Nowakowskiego, właściciela Genesis Fresh, to jak dotąd dobry sezon: „Sezon jabłkowy jest w tym roku całkiem niezły. W tym sezonie mamy więcej jabłek niż w zeszłym roku, więc możemy zaoferować więcej jabłek naszym klientom. Wszystkie odmiany są dostępne w tym roku. Popularne odmiany jak Idared, Jonagold, Gala czy Golden są w tej chwili w pełnym rozkwicie. Zeszłej wiosny mieliśmy przymrozki, więc niektóre odmiany, takie jak Szampion czy Gala, zostały uszkodzone przez mróz. Te odmiany są ograniczone pod względem ilości, ale nadal są dostępne w porównaniu z poprzednim sezonem ”.

Brak Fruit Logistica oznaczał w tym roku większy popyt na polskie jabłka – wyjaśnia Nowakowski. „Popyt krajowy jest w tym sezonie na wyższym poziomie. Popyt eksportowy jest zmienny, ale nadal wyższy niż w ubiegłym roku. Niektóre odmiany, takie jak Gala czy Golden, są bardziej popularne niż inne, więc eksport idzie we wszystkich kierunkach. Tęsknimy za okazją do spotkania się z naszymi przyjaciółmi i klientami, jak co roku w Fruit Logistica. To już drugi rok pandemicznych przeszkód, ale mamy nadzieję, że Covid-19 minie i wkrótce spotkamy się i powitamy osobiście naszych przyjaciół ”.

„Ceny jabłek rosną, czego można by się spodziewać, ponieważ w całej Europie produkcja w tym sezonie jest mniejsza. Moim zdaniem do końca sezonu zobaczymy dalsze podwyżki cen. Nie będzie to taki sam wysoki poziom cen jak w roku poprzednim, ale zdecydowanie wyższy średni poziom cen jabłek. Popyt na jabłka nie ustanie, aw najbliższych tygodniach zobaczymy zarówno wyższe ceny, jak i wzrost popytu na jabłka. Niektóre kraje w Afryce szukają tańszych jabłek i zmniejszą import, ale zostanie to zrekompensowane przez kraje europejskie, które chcą zaspokoić własne moce produkcyjne i popyt na lokalnych rynkach ”. – podsumowuje Nowakowski.

źródło: www.freshplaza.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Myśliwi dokarmiają zwięrzęta zimą, aby te nie powodowały szkód łowieckich na polach.

Wyłudza od obywateli Ukrainy pieniądze za załatwienie pracy w gospodarstwach!