w

Wybrano „rotacyjnego” Ministra Rolnictwa

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, powołał na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Annę Gembicką.

Przekazanie urzędu

Bezpośrednio po uroczystości w Pałacu Prezydenckim nastąpiło przekazanie urzędu przez dotychczasowego ministra Roberta Telusa nowej minister Annie Gembickiej.

Nowa szefowa resortu rolnictwa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka była ostatnio w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi sekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych.Stanowisko sekretarza stanu w MRiRW zajmowała od października 2020 r.

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że za około 2-3 tygodnie będziemy mieć innego Ministra Rolnictwa. PiS dysponuje w Sejmie 194 głosami i nie ma żadnego koalicjanta, który mógłby zapewnić mu większość. Większość posiada natomiast koalicja Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050 i Nowej Lewicy, która dysponuje 248 głosami. Partie te podpisały umowę koalicyjną, ich kandydatem na premiera jest przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nawożenie na jesień – najpierw analiza gleby

Podsumowanie sadownicze sezonu | Robert Binkiewicz, Agrosimex | Komunikat sadowniczy