w

Włosi mają dużo mniejsze zapasy jabłek w porównaniu do średniej z ostatnich pięciu lat

foto: istocskphoto

Assomela przedstawiła dane dotyczące zapasów jabłek we Włoszech. Okazuje się, że są one o 7% niższe w stosunku do średniej z ostatnich pięciu lat. Co ciekawe, zapasy jabłek odmiany Golden Delicious są o 28 % mniejsze.

Według najnowszych danych, zapasy jabłek we Włoszech na dzień 1 marca wynosiły 766 147 ton, co oznacza, że były o 7% mniejsze w porównaniu do średniej z ostatnich pięciu lat

Sytuacja jest zróżnicowana w zależności od odmiany. Dla przykładu, 1 marca Włosi magazynowali jeszcze 278 633 ton Goldena. W tym przypadku mowa o 28% obniżce w stosunku do poprzedniego roku.

Pamiętajmy, że mówimy o stanach magazynowych na dzień 1 marca. Dziś zapasy są już znacznie niższe. Organizacja podaje, że Gali, której zapasy wkrótce powinny się całkowicie wyczerpać, wynosiły 25 646 ton, czyli o 51% mniej niż w marcu 2022 r.

Poza tym Assomela zwraca uwagę na zadawalający eksport. W lutym sprzedaż wniosła ponad 200 tys. ton, co również jest wynikiem wyższym niż średnia z tego miesiąca w poprzednim roku.

Mimo to ogólna sytuacja nie należy do pozytywnych, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę inflację, rosnące koszty produkcji, a także ceny sprzedaży, które nie odzwierciedlają nakładów.

Źródło: Assomela, https://www.fruitbookmagazine.it/

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny jabłek na rynku hurtowym Bronisze

Idą mrozy! W przyszłym tygodniu nawet – 8 stopni Celsjusza !