w

Wkrótce ma też powstać spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polskie Owoce Jagodowe

Krajowa Grupa Spożywcza odsłania karty i prezentuje strategie rozwoju spółki na najbliższe 12 lat. Zakłada ona miliardowe inwestycje m.in. w zakłady na terenie województwa lubelskiego oraz budowanie spółek we współpracy z sadownikami. 

Krajowa Grupa Spożywcza wyrosła z Polskiej Spółki Cukrowej. Spółka planuje rozwijać linie produkcyjne w cukrowniach w Werbkowicach i Krasnymstawie, budować nowe. młyny w ramach Zamojski Zakładów Zbożowych, stworzyć dla nich nowe centrum logistyczne i dokapitalizować fabrykę cukierków Pszczółka.

W ciągu 6 lat spółka chce zainwestować w. swoje firmy 6 mld zł, co szósta złotówka zostanie wydana w Lubelskiem. Grupa Spożywcza jednocześnie chce przenosić model buraczany – czyli gwarancji ceny na rok przed zbiorem – na inne segmenty rynku.

Wkrótce ma też powstać spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polskie Owoce Jagodowe. Przejmie ona rolę skupów i pozwoli negocjować lepsza cenę z zakładami przetwórczymi.

Polska Grupa Spożywcza jednocześnie dotuje sport i kulturę. Grupa chce do 2035 roku osiagnąć przychody na poziomie 30 mld złotych.

źródło: lublin.tvp.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Będą dopłaty do sprzedanych malin

Co z eksportem jabłek do innych krajów?