w

Będą dopłaty do sprzedanych malin

Będą dopłaty do sprzedanych malin dla plantatorów z województwa lubelskiego – zapowiedział w poniedziałek (9.10) na spotkaniu z wyborcami w Przysusze wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak informuje dziennikwschodni.pl podczas poniedziałkowej konwencji #BezpiecznaPolskaWieś, poświęconej problemom polskiego rolnictwa, która odbyła się w Przysusze prezes Jarosław Kaczyński wspomniał o „kwestii, o której dużo mówi się w województwie lubelskim, w powiatach w których uprawia się maliny”. Z tym są kłopoty. Oczywiście z cenami, jak we wszystkich tego typu przypadkach. Czy myślicie Państwo, że o tym zapomnieliśmy? Ci, którzy zostali skrzywdzeni podczas sprzedaży otrzymają pomoc od państwa – zapowiedział wicepremier.

Wielokrotnie podnosiłem sprawę cen malin podczas moich rozmów z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Dziś Pan Prezes ogłosił, że będą dopłaty do sprzedanych malin! – cieszy się Michał Moskal, szef Gabinetu Politycznego Prezesa PiS i dziękuje za spotkania i rozmowy rolnikom z powiatów janowskiego, kraśnickiego i opolskiego, do których trafi pomoc.

O szczegółach wsparcia we wtorek lub w środę ma poinformować minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus – czytamy na dziennikwschodni.pl

  • źródło: dziennikwschodni.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ruszyła sprzedaż biletów na 14. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, Kielce 17-18 stycznia 2024

Wkrótce ma też powstać spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polskie Owoce Jagodowe