w

Więcej ziemi dla sadowników / rolników?!

„Więcej ziemi dla rolników” to centralny system informatyczny katalogujący zasób państwowej ziemi. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa podjęta w MRiRW.

Więcej ziemi dla rolników to jeden z elementów Polskiego Ładu dla rolnictwa, który zapowiadał premier Mateusz Morawiecki

– podkreślił dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda przedstawiając wspólnie z p.o. dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzatą Gośniowską–Kolą informacje na temat zakończenia I etapu prac nad nowym projektem KOWR.

Dotrzymujemy słowa. Po raz pierwszy każdy rolnik będzie mógł zobaczyć pełną bazę i uzyskać wiedzę, gdzie są wolne grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa

– powiedział minister Puda.

Minister dodał, że specjalna przeglądarka udostępniona została na internetowej stronie KOWR oraz na platformie eRolnik.

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że w Zasobie znajduje się 1,4 mln gruntów, z czego 200 tys. jest jeszcze do rozdysponowania poprzez dzierżawę lub zakup w drodze przetargu. O funkcjonalności nowego systemu mówiła dyrektor KOWR Małgorzata Gośniowska-Kola.

Cały czas trwają konsultacje i na bieżąco będziemy udoskonalać to narzędzie

– podkreśliła szefowa KOWR.

Uruchomienie przeglądarki to pierwszy etap prac nad projektem „Więcej ziemi dla rolników”. Kolejnym będzie uruchomienie nowej funkcjonalności przeglądarki – prezentacja graficzna na własnej platformie geolokalizacyjnej lub w oparciu o integrację z narzędziami takimi, jak w geoportalu.

źródło: gov.pl

foto: gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwsze wiśnie już dostępne! Jaka cena na Broniszach?

Niebezpieczne burze nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego, 3. stopnia