w

Pierwsze wiśnie już dostępne! Jaka cena na Broniszach?

Na Rynku Hurtowym w Broniszach już od kilku dni mamy wiśnie odmiany Sabina. Za kilka dni powinny pojawić się kolejne odmiany takie jak Piramis, Czudo Wisznia, Northstar – informuje rynek hurtowy Bronisze.

W dniu 8 lipca cena wiśni na Broniszach wynosi od 10,00 do 12,00 zł za kilogram.

Sabina to wczesna odmiana wiśni polskiego pochodzenia. Jest mieszańcem odmiany Łutówka i Schirpotreb, wyhodowana w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.

Sabina tworzy silnie rosnące drzewa o dużej kulistej koronie. Odmiana szybko wchodzi w okres owocowania, bo już po dwóch latach możemy zbierać plony. Sabina jest bardzo plenna i obficie owocuje. Zakwita na przełomie kwietnia i maja, dojrzałość zbiorczą osiąga na początku lipca. Owoce średniej wielkości o czerwonym dość luźnym miąższu, soczyste, lekko kwaskowate. Idealna do transportu, gdyż po usunięciu szypułki sok nie wycieka.

Odmiana typowo deserowa. Nadaje się do bezpośredniego spożycia na surowo jak i na przetwory (dżemy, konfitury, kompoty, galaretki). Sabina jest zalecana zarówno do uprawy wielkotowarowej jak i do ogrodów przydomowych. Charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na przymrozki jak i choroby między innymi na drobną plamistość i moniliozę.

Autor informacji: AK

źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maliszewski: Niech nie liczą, że będzie jakaś klęska urodzaju i że ceny będą katastrofalnie niskie…

Więcej ziemi dla sadowników / rolników?!