w

W czwartek chłodno; w nocy do minus 15 st. C

W czwartek do Polski napływać będzie polarne powietrze. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, w nocy na Podhalu temperatura może spaść do minus 15 stopni Celsjusza.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek do Polski napływać będzie chłodne i suche powietrze polarne.

W czwartek chłodno; w nocy do minus 15 st. C

„W czwartek będzie słonecznie na przeważającym obszarze kraju. Tylko na krańcach południowo-wschodnich i w Karpatach mogą pojawić się chmury, z których może poprószyć śnieg. Nad Polskę będzie napływało chłodne, suche powietrze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie do około zera, minus 1 stopnia Celsjusza na wschodzie, 2 stopni w centrum, do 6 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich” – powiedziała Dąbrowska.

W nocy strefa chłodu obejmie obszar Polski południowej, a brak chmur spowoduje, że spadki temperatur będą odczuwalne w całym kraju. Na północnym wschodzie temperatura spadnie do minus 10 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich, szczególnie na Podhalu, termometry mogą wskazać minus 15 stopni. W centrum spodziewane jest minus 6, a najcieplejszym miejscem będzie bezpośrednie sąsiedztwo morza, gdzie prognozowana temperatura to minus 2 stopnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Na Wybrzeżu może być porywisty.

źródło: https://www.radiokrakow.pl/ / PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

ORLEN zmienia limity. Rolnicy mogą zatankować jednorazowo 300 litrów

W gminie Chynów na terenie sadu znaleziono pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej