w

W gminie Chynów na terenie sadu znaleziono pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej

Od poniedziałku policjanci z zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji z czasów II wojny światowej. Łącznie na terenie jednej z posesji w gminie Chynów odnaleziono ponad 1000 pocisków artyleryjskich i blisko 6800 sztuk amunicji. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na wojskowym poligonie.

W poniedziałek rano, dyżurny z Grójca otrzymał informację o znalezieniu amunicji pochodzącej najprawdopodobniej z czasów wojny na terenie gminy Chynów. Skierowani na miejsce policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego grójeckiej komendy, potwierdzili to zgłoszenie.

Na terenie jednego z ogrodów sadowniczych, podczas prac ziemnych wydobyto z ziemi pociski artyleryjskie.

Ponieważ zachodziło podejrzenie, że w tym rejonie może znajdować się więcej amunicji z czasów wojny, policjanci zabezpieczyli ten teren do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Żołnierze z patrolu saperskiego podczas sprawdzenia tego rejonu odnaleźli m. in. 1065 pocisków przeciwlotniczych kal. 37 mm oraz 6752 sztuki amunicji strzeleckiej.

Niebezpieczne materiały wybuchowe trafiły wczoraj i dzisiaj na wojskowy poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

Pamiętajmy!!!

Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

nadkom. Agnieszka Wójcik

źródło: POLICJA GRÓJEC

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

W czwartek chłodno; w nocy do minus 15 st. C

Jabłka przemysłowe odnotowują kolejną podwyżkę. Ceny sięgają już 60 groszy za kilogram.