w

W Biedronce pierwsze polskie truskawki! Za ile je kupimy?

To już oficjalne – wiosna zawitała do Polski, a do Biedronki polskie truskawki. Tym samym sieć rozpoczyna sezon na owoce, w których zaklęte jest piękne słońce. Już od środy 10.04 w 2000 sklepów na terenie Polski można kupić pierwsze owoce z polskich upraw.

Od środy 10.04 polskie truskawki są dostępne w cenie regularnej 10,49 zł za opakowanie 250 g. Pierwsze w tym roku polskie truskawki, które trafią do sklepów sieci Biedronka to odmiana Malling Centenary. Pochodzą z 2,5 hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim. Jest to odmiana, która dzięki swojej jakości ugruntowała pozycję jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie.

Truskawka to jeden z ulubionych owoców wśród klientów Biedronki, w 2023 roku sieć sprzedała łącznie ponad 8,5 mln kilogramów tego przysmaku.

Cieszę się, że możemy powitać w sklepach Biedronki pierwsze truskawki z polskich upraw. Owocna współpraca z polskimi dostawcami pozwala nam co roku zwiększać dostępność pierwszej polskiej truskawki, już od pierwszych dni kwietnia – Piotr Stępień, kupiec owoców w sieci Biedronka

Wczesne dostawy truskawek możliwe są dzięki strategii współpracy Biedronki z gospodarstwami rolnymi z naszego kraju. Jednym z priorytetów i filarów strategii Biedronki są zakupy od lokalnych, rodzimych producentów i zawsze, jeśli jest to tylko możliwe 100% owoców i warzyw, które można wyhodować w Polsce, pochodzi od polskich rolników. W ramach struktury sieć posiada stanowiska kupców lokalnych, którzy aktywnie poszukują także mniejszych, rodzinnych gospodarstw rolnych, którym proponują nawiązanie współpracy z Biedronką.

źródło: media.biedronka.pl

UDOSTĘPNIJ

Wiosenne poruszenie w sadzie Pani Agnieszki! Czy to ostatni moment na posypowe?

Zakwalifikowanie uprawy truskawki na gruntach ornych jako uprawy wieloletniej?