w

W bardzo okazjonalnej cenie sprzedali skradziony oraz wysprzątany ciągnik

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej z posesji na terenie powiatu wołowskiego oraz kradzieży ciągnika marki Ursus. W trakcie czynności u jednego ze sprawców ujawniono skradziony samochód marki Audi z powiatu oleśnickiego oraz przyczepkę samochodową wraz z zagęszczarką należącą do jednej z firm z powiatu lubińskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach lutego, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu na teren jednej z posesji w powiecie wołowskim. Jak się okazało sprawcy dokonali również kradzieży ciągnika rolniczego marki Ursus wyprodukowanego w 1972 roku.

W wyniku wytężonej oraz efektywnej pracy, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 36-letniego oraz 27-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. Policjanci ustalili, że Ursus znajduje się na terenie powiatu lubińskiego, gdzie go odzyskali.

Jak się okazało sprawcy kradzieży pokonali kilkadziesiąt kilometrów rolniczym klasykiem na teren sąsiedniego powiatu, lecz by podkreślić dobry stan Ursusa dodatkowo umyli go na myjni, a następnie w bardzo okazjonalnej cenie sprzedali skradziony oraz wysprzątany ciągnik. Nowy nabywca, a tym samym właściciel posesji na której znajdował się pojazd, został zatrzymany. Za czyn paserstwa mieszkańcowi sąsiedniego powiatu przedstawiono zarzut, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalizmowi, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie u jednego ze sprawców znaleźli oraz zabezpieczyli skradziony samochód marki Audi z powiatu oleśnickiego. Na uwagę zasługuje fakt, że właściciel pojazdu nie wiedział o tym, że należący do niego samochód został skradziony, a dzięki pracy wołowskich policjantów został błyskawicznie odnaleziony.

Dodatkowo u 36-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego znaleziono przyczepkę samochodową wraz z zagęszczarką, która została skradziona z terenu jednej z firm w powiecie lubińskim. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wołowie

UDOSTĘPNIJ

Z jednej strony może obniżyć koszty produkcji, z drugiej strony może prowadzić do nadprodukcji

Szczepienie zimowe w ręku