w

Uwaga pszczelarze! Możliwość bezpłatnego przebadania próbek miodu

Państwowy Instytut Weterynaryjny — Państwowy Instytut Badawczy w Puławach informuje o możliwości wykonania bezpłatnych badań próbek miodu w kierunku pozostałości pestycydów neonikotynoidowych oraz alkaloidów pirolizydynowych.

Badania realizowane będą w ramach projektu badawczego „Badanie pozostałości neonikotynoidów oraz alkaloidów pirolizydynowych w miodzie” finansowanego przez ARiMR w ramach interwencji 1.6.6 – Interwencja w sektorze pszczelarskim — wsparcie naukowo- badawcze objęte Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Ze względu na bardzo krótki termin realizacji projektu, Instytut prosi o jak najszybsze przesyłanie próbek. Próbki miodów o masie około 200 g, prosimy przesyłać na poniższy adres:

  • Tomasz Kiljanek, Ewelina Kowalczyk,
    Państwowy Instytut Weterynaryjny — Państwowy Instytut Badawczy
    Aleja Partyzantów 57,
    24-100 Puławy

Do przesyłki prosimy o dołączenie pisma przewodniego (do pobrania poniżej) z informacją, że są to próbki kierowane do badań naukowych w ramach projektu ARiMR wraz z krótką charakterystyką (gatunkowość miodu, data zbioru, województwo, powiat) oraz danymi kontaktowymi bezpośrednio do osoby zaangażowanej w ich wysyłkę.

W ramach projektu zakładane jest przebadanie w sumie 50 próbek miodów, minimum dwie próbki na każde województwo.

Zanonimizowane wyniki badań po ich całościowym opracowaniu naukowym zostaną rozpowszechnione m.in. na łamach „Biuletynu dla doradców ODR”.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

UDOSTĘPNIJ

Ceny wiśni i czereśni na rynku hurtowym – 24 czerwca 2024r.

Kredyt z gwarancją i dopłatą do odsetek – kto może skorzystać z gwarancji?