w

Upały i punktowe burze w całej Polsce – zapowiada synoptyk IMGW. Pogoda na wtorek, 27.07 

Upały wracają na dobre po ubiegłotygodniowym ochłodzeniu. Jak przekazał synoptyk IMGW, termometry pokażą dziś na południu Polski ponad 30 stopni Celsjusza.

We wtorek temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od około 24 stopni Celsjusza na wybrzeżu do nawet 30-31 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i wschodzie kraju. W centrum słupki termometrów pokażą około 28-29 st. C.

IMGW: Wtorek pod znakiem upałów. W całym kraju możliwe burze

Nad ranem padać będzie na wschodzie kraju. W ciągu dnia strefa opadów stopniowo będzie się przemieszczać dalej w kierunku północno-wschodnim. Po południu może przybywać burz w wielu miejscach w Polsce, ale głównie w części wschodniej i północno-wschodniej. – Tutaj najprawdopodobniej burze rozwiną się najliczniej – wskazał synoptyk. Na pozostałym obszarze powinno być sucho z rozpogodzeniami. Najspokojniej będzie na zachodzie kraju. – Niemniej tu też nie można wykluczyć lokalnych zjawisk, czyli opadów deszczu lub burz – ocenił Ogórek.

W czasie burz prognozowana suma opadów na zachodzie kraju wyniesie do 20 litrów na mkw, na wschodzie do 30 litrów a na północnym wschodzie miejscami nawet 40 litrów. – Może się zdarzyć taka sytuacja, szczególnie w dużych miastach, że w części dzielnic będzie burza, a w innych dzielnicach nie spadnie kropla deszczu – zaznaczył synoptyk IMGW.  – Takie punktowe burze będą się rozwijać w skali całego kraju – dodał.

„Nadal na terenie naszego kraju występują burze. Najbardziej aktywne są w dalszym ciągu na Lubelszczyźnie. Kolejne struktury wielokomórkowe, związane ze strefą frontu występują też w województwach: świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. Burza nad Łodzią jest niemal stacjonarna” – raportował o poranku Instytut.

Źródło: RadioZET.pl/IMGW

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Spadek cen wiśni na skupie

Część polskich sadowników nie sprzeda owoców, a wielu rozważa nawet zakończenie działalności.