w

Trzymetrowe konopie rosły w sadzie, między drzewami jabłoni

Ponad 14 kilogramów suszu marihuany oraz krzewy konopi innych niż włókniste to bilans ubiegłotygodniowych działań policjantów z Puław zwalczających przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy trzech mężczyzn – 22 latka z powiatu puławskiego oraz 24 i 34-latka z powiatu opolskiego. Wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach kontynuując swoje działania wymierzone w przestępczość narkotykową zabezpieczyli kolejne narkotyki. Tym razem ujawnili i zabezpieczyli ponad 14 kilogramów suszu marihuany! Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn – jednego z powiatu puławskiego i dwóch z opolskiego.

Realizując działania w tej sprawie, policjanci przeszukali posesję zajmowaną przez 22-latka ujawniając u niego pół kilograma suszu marihuany oraz dwie posesje na terenie powiatu opolskiego. Tam z kolei, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 kilogramów suszu marihuany oraz  krzewy konopi innych niż włókniste. Susz znajdował się w plastikowych wiadrach w budynku gospodarczym, natomiast prawie trzymetrowe krzewy konopi rosły w sadzie, między drzewami jabłoni.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych ponad 10 tysięcy zł. Wszyscy zatrzymani trafili najpierw do policyjnego aresztu, a po wykonaniu czynności procesowych w sprawie, m.in zbadaniu zabezpieczonego suszu, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału 22, 24 i 34-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, 34-latek dodatkowo uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzania z nich środków odurzających. Decyzją puławskiego Sądu, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

źródło: puławy.policja.gov

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Są pierwsze oferty cenowe na jabłka Ligol w grupach i firmach

Polska przetwórnia, która bardzo silnie współpracuje z polskimi rolnikami