w ,

Truskawki na Broniszach poszukiwane

zdjęcie ilustracyjne

Sezon truskawkowy nie ubłaganie zbliża się ku końcowi. Niestety, ale tegoroczny rok nie obfituje w urodzaj na polach truskawek. Przymrozki, zimna wiosna i zimny, mokry czerwiec, susza i grad – to czynniki wpływające na plon. Na skupach obserwowaliśmy dużo mniejszą podaż, niż w latach ubiegłych. Potwierdzają to producenci oraz skupujący.

W rozmowach z skupującymi truskawki przemysłowe z okolic Płońska dowiadujemy się, że w tym roku podaż towaru na skupie w stosunku do poprzedniego to tylko około 35%. Bardzo podobnie plasują się okolice Grójca, tam też towaru jest o połowę mniej przywożone w porównaniu do roku poprzedniego.

Na początku lipca zauważalne są mniejsze podaże towaru na rynkach hurtowych. W dniu 3 lipca 2022r. na rynku hurtowym Bronisze, nad ranem, truskawek należało szukać na placu. Pojedyncze osoby sprzedające truskawki mogły w związku z tym liczyć na wyższe stawki za owoce.

Jak podają producenci nad ranem 3 lipca 2022r. truskawki na warszawskich Broniszach kosztowały w granicach 26,00 – 32,00 złotych za łubiankę!

Kiedy kończy się u Państwa sezon truskawkowy? Zapraszamy do komentowania pod artykułem.

UDOSTĘPNIJ

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny truskawek na skupie – 3 lipca 2022r.

Spotkanie w sadzie czereśniowym Państwa Głuszczyńskich w województwie Kujawsko-Pomorskim