w ,

Towaru full na rynku hurtowym! Na jakim poziomie ceny za jabłka?

Jak kształtują się ceny jabłek w ostatnim tygodniu stycznia 2024 roku.

Na rynku hurtowym dostępna jest szeroka paleta odmian. Królują Loba, Cortlandy, Jonagoldy ale i takie odmiany jak Golden, czy Gala. Jabłka na warszawskim rynku hurtowym Bronisze kosztowały w styczniu od 1,80 do 3,50 złotych za kilogram, w zależności od odmiany oraz podaży i popytu w danym dniu. Owoce sprzedawane były w klatkach 15 kilogramów, w większości na dwa sorty, mniejsze i większe jabłka.

Pozycję lidera w styczniu ze znaczenie wyższym stawkami przejmowała Gala i Golden. Kroku tym odmianom dotrzymywało Lobo. W ostatnich dniach na pozycję lidera w sprzedaży wskoczył  Cortland.

Najwyższe stawki w dniu 28/29 stycznia 2024r. można było otrzymać za jabłka odmiany Szara Reneta oraz Corland, ceny tych odmian dochodziły do 3,00 – 3,50 złotych za kilogram.

Ogółem ceny wszystkich odmian jabłek ( po za Szara Reneta i Corland) na Warszawskich Broniszach w dniach 28 i 29 stycznia wynosiły zwykle od 2,00 do 2,50 złotych za kilogram. Wyjątkiem jest tutaj Lobo, którego cena wynosiła około 2,80 złotych za kilogram.

Niestety z dnia na dzień na rynek przybywa coraz więcej owoców! Jak informuje sadownik sprzedający na Broniszach jabłka:

Od jesieni jest taka sama cena a towaru dwa razy więcej.

Z informacji uzyskanych od sprzedających dowiadujemy się, że w nocy z 28 na 29 stycznia alejki były przepełnione jabłkami i dawno nie było tak bardzo wielu sprzedających na rynku. Jak informują sprzedający towaru jest full:

Z dnia na dzień jest coraz gorzej, bo jest full towaru. Na jesieni było mniej, niż teraz. Duzi gospodarze otwierają komory i przyjeżdzają na Bronisze. Wczoraj sprzedałem ledwo Goldena po 2,00 i 2,50 złotych za kilogram, przy tym obłożeniu towaru na rynku.

 

UDOSTĘPNIJ

Najlepsze stoisko na TSW2024 w ocenie sadowników! NOWOŚCI w ofercie PRO-CNC!

Nadchodzące dni zapowiadają się nie tylko nadzwyczaj ciepło