w

Targowisko w Przybojewie rusza

Truskawki są już w sprzedaży. Owoce można kupić chociażby na terenie gminy i miasta Czerwińsk nad Wisłą, jak na razie w okolicach targowiska w Nowym Przybojewie, które oficjalnie otwarte będzie od najbliższej niedzieli, o czym mówi portalowi „Płońsk w sieci” burmistrz Marcin Gortat.  

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to zagłębie truskawkowe. Ten owoc uprawiany jest na ponad 4 tysiącach hektarów. Targowisko gminne owoców miękkich działające na terenie gminy Czerwińsk jest jednym z największych na północnym Mazowszu. Tylku w ubiegłym roku skorzystało z niego około 80 tysięcy sprzedających i kupujących, którzy po truskawki przyjeżdżają z całej Polski.

Choć jak na razie w sprzedaży są owoce dojrzewające pod folią, to – jak zapewniają plantatorzy z gminy – owoców w tym roku nie zabraknie. Każdy smakosz znajdzie ulubioną odmianę truskawek, których na terenie gminy jest kilkanaście. Najczęściej sprzedawaną odmianą truskawki jest rumba, alba, asia i od kilku sezonów malwina – czytamy na portalu „ Płońsk w sieci „.

 

W tym roku powraca opłata targowa. Dzienna stawka opłaty targowej na targowisku gminnym położonym w Nowym Przybojewie wynosi przy sprzedaży:

  • – z ręki, kosza – 5,00 zł;
  • – ze straganu, stołu, z ziemi, z wózka, roweru – 20,00 zł;
  • – z samochodu ciężarowego o ładowności do 3,5 t, ciągnika rolniczego z jedną przyczepą, samochodu osobowego, samochodu osobowego z przyczepą artykułów rolnych, owoców i warzyw, art. przemysłowych i innych z jednego wydzielonego stanowiska na targowisku – 20,00 zł;
  • – z samochodu ciężarowego o ładowności powyżej 3,5 t artykułów rolnych, owoców i warzyw, art. przemysłowych i innych z jednego wydzielonego stanowiska na targowisku – 50,00 zł.

Opłata wjazdowa w wysokości 10 zł za każdy wjazd na plac, bez względu na cel przyjazdu (kupno/sprzedaż truskawek, rozeznanie cenowe, kupno łubianek, etc.).

Źródło: Płońsk w sieci

Foto: Targowisko Gminne w Nowym Przybojewie FB

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa skrzynia w Landini Rex 4 już dostępna: JOYSTICK

Truskawki tanie a koszty produkcji ogrodniczej dwukrotnie wyższe niż rok temu