w

Szokująca cena czereśni – 163 zł/kg!

Szokująca cena czereśni w Polsce!

Ciasto z czereśniami, kompot, a nawet zupa. Przepisów na wykorzystanie tych małych, ale jakże jędrnych i słodkich owoców są setki. Od kilku lat jednak coraz rzadziej ludzie decydują się na ich kupowanie. Powód? Ich cena – czytamy na portalu dziendobrytvn.pl

Już dwa tygodnie temu pojawiła się informacja od zaniepokojonych sadowników, którzy mieli obawy o kwiatostan na drzewkach z powodu przymrozków. To właśnie wtedy w czasie kwitnienia czereśni pojawiły się przymrozki nawet do -6 st. C.

Trudno ocenić straty, bo właściwie na ocenę przychodzi poczekać, aż pojawią się owoce na drzewie i będzie można naocznie sprawdzić, ile ich realnie zostało.

Dziś już wiadomo, że z powodu przymrozków część żywności będzie bardzo droga. Drożeją kapusta, truskawki czy cebula. Podobnie jest z marchwią, pietruszką, pomidorami i ogórkami.

Cena czereśni to obecnie 163 zł/kg

Według dostawców na giełdzie w podwarszawskich Broniszach wszystkiemu winne są wczesnowiosenne przymrozki.

– Nieurodzaj. Nie ma tego produktu, na który jest zapotrzebowanie dosyć spore – mówi jeden z przedsiębiorców w rozmowie z RDC. – Właściwie wszystkie stare drożeją, bo ich brakuje. Młodych nie ma, bo nie rosną, bo jest zimno – dodaje inny. – Produkty dopiero zaczęły drożeć, ze względu na to, że bary, restauracje będą otwarte – mówi kolejny.

Cena polskich truskawek to dziś koszt ok. 32 zł/kg.

Czereśnie z kolei, jak donosi jedna z naszych czytelniczek, osiągnęły zawrotną cenę w sklepie w miejscowości Wilkszyn pod Wrocławiem. Za kilogram tych sprowadzonych z Hiszpanii trzeba zapłacić aż 163 zł.  Dostaliśmy na dowód zdjęcie, które rzeczywiście budzi emocje. Ciekawe po ile będzie można kupić polskie czereśnie w tym roku? W ubiegłym roku ceny wahały się od 25 zł do 60 zł za kilogram.

Polacy mocno narzekają na ceny żywności. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu wzrosły o 4,3 procent rok do roku – podał Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy wzrost wskaźnika od ponad roku.

zródło: https://dziendobry.tvn.pl/a/polacy-uwielbiaja-czeresnie-cena-w-tym-roku-zniecheca-jednak-do-ich-zakupu

Ceny truskawek blisko rekordu. Jeszcze długo będzie bardzo drogo

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MRiRW nie pomoże sadownikom w sprawie ubezpieczeń od ryzyka przymrozków i gradu?

Nielegalnie wprowadzone do obrotu ciągniki w sprzedaży?!