w

Szacowanie szkód łowieckich bez uwzględnienia kosztów sprzętu

W dniu 12 października 2020 r. Zarząd KRIR wystąpił z wnioskiem do Ministra Klimatu i Środowiska z wnioskiem o wskazanie powodów, dla których odmawia się, przy szacowaniu szkód łowieckich, zwrotu kosztów sprzętu przy szacowaniu szkody całkowitej.

 Zarząd KRIR w swoim piśmie poprosił o dokonanie interpretacji przepisów ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1683) i rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 kwietnia 2019 roku w sprawie szczegółowych warunków szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 776) w celu wyjaśnienia przedmiotowych nieprawidłowości.
Zdaniem samorządu rolniczego takie działanie jest krzywdzące dla rolników i naruszające ich uzasadnione interesy. Zgodnie bowiem z zasadami prawidłowej gospodarki i ekonomiki gospodarstw rolnych, każdorazowo podczas planowania i prowadzenia danych upraw, uwzględnia się także koszty pozyskania plonu.

Innymi słowy, odszkodowania za całkowite szkody powinny uwzględniać także koszty niezbędne do pozyskania utraconych upraw.

źródło: krir.pl

Jak odstraszyć dziki?!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny za jabłka przemysłowe 55 groszy! Czy pamiętasz cenę jabłek przemysłowych w październiku 2019roku?

Czy będzie wydłużenie terminu nawożenia nawozami naturalnymi?!