w

Stworzona została specjalna linia soków tłoczonych, po gradzie. Carrefour wspiera sadowników.

W sierpniu br. podczas gwałtownej nawałnicy z gradobiciem w gminach Raciechowice i Jodłownik (woj. małopolskie), niemal całkowicie zniszczone zostały uprawy sadowników należących do Spółdzielni Ogrodniczej Grodzisko – jednego z pierwszych dostawców marki „Jakość z Natury Carrefour„. W tej dramatycznej sytuacji wspólnie z dostawcą, stworzona została specjalna linia soków tłoczonych, która pozwoli sadownikom pokryć część poniesionych strat wykorzystując owoce, które ucierpiały podczas wichury i gradobicia.

Jak wskazuje firma Carrefour zmiany klimatyczne mają coraz większy wpływ na życie ludzi i działalność firm, w tym gospodarstw rolniczych. Ich następstwami są nie tylko gorące lata i rekordy temperatur, ale także gwałtowne zjawiska atmosferyczne, które coraz częściej, niespodziewanie pojawiają się w różnych regionach naszego kraju.

– To, co się wtedy wydarzyło, ciężko opisać słowami. To tragedia wszystkich naszych sadowników. Czegoś takiego w historii naszej gminy nigdy nie było. Grad niemalże w 100 proc. zniszczył nasze jabłka, a wichura wykarczowała sady. Wielu naszych spółdzielców straciło dorobek całego życia – powiedział Stanisław Majka, sadownik należący do Spółdzielni Ogrodniczej Grodzisko i jedna z twarzy produktów marki “Jakość z Natury”.

Sok z jabłek po gradobiciu, gdzie i za ile można go kupić ?

W odpowiedzi na trudną sytuację swojego dostawcy, Carrefour zaproponował wspólne przedsięwzięcie, które pozwoli sadownikom zrekompensować część poniesionych strat. W związku z tym, że większość jabłek dotkniętych tą klęską żywiołową nie nadaje się do celów konsumpcyjnych (z uwagi na widoczne ślady po gradzie), zostaną one przetworzone na pełnowartościowe soki tłoczone i zaoferowane do sprzedaży w uproszczonych, 3-litrowych opakowaniach.

– Carrefour od lat ceniony jest w Polsce za bardzo dobre relacje ze swoimi partnerami handlowymi, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok klęski, która dotknęła jednego z naszych pierwszych dostawców marki własnej, Spółdzielnię Ogrodniczą Grodzisko. 23 października ruszamy we wszystkich naszych hiper- i supermarketach w Polsce z wyjątkową akcją pomocową, w ramach której zaoferujemy klientom możliwość zakupu soku tłoczonego z jabłek dotkniętych gradobiciem, w 3-litrowych kartonach i rewelacyjnej cenie 9,99 zł, czyli blisko dwa razy taniej niż w standardowej ofercie sklepowej – mówi Krzysztof Dobczyński, dyrektor handlowy Produktów Dużej Konsumpcji i Produktów Świeżych w Carrefour Polska.

– Tak duża obniżka była możliwa dzięki zredukowaniu do minimum kosztów produkcyjnych, zmianie opakowań na minimalistyczne oraz rezygnacji z marży przez Carrefour i producenta opakowań. Wierzymy, że dzięki tej akcji, wspólnie z klientami, pomożemy sadowników przetrwać ten trudny dla nich rok – podsumowuje Dobczyński.

Do sprzedaży w sklepach Carrefour zostało przygotowanych kilkadziesiąt tysięcy soków, których sprzedaż prowadzona będzie do wyczerpania zapasów. Carrefour zobowiązał się także do przygotowania działań komunikacyjnych, które będą wspierały ten szczytny cel.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kobiety w wieku 26 i 32-lat spadły z platformy sadowniczej. Kierujący ciągnikiem 48-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sadownik szuka pracowników do zbiorów jabłek. Zaproponował kontrowersyjną stawkę