w ,

Stawki za zbiór czereśni w 2024 roku

zdjęcie ilustracyjne

Wraz z nadejściem sezonu na czereśnie ruszają również zbiory tych pysznych owoców. Ile w tym roku zarobić można przy ich zbiorze? Sprawdziliśmy!

Stawki za zbiór czereśni w 2024 roku wynoszą od 2,00 do 2,50 zł za zerwany kilogram. Sporadycznie zdarzają się oferty 3 zł za kilogram, ale dotyczą one zazwyczaj sadów, w których czereśnie są trudniej dostępne i wymagają dłuższego poszukiwania (są to sady z dużymi startami po przymrozkach). W większości obowiązuje stawka 2.20 złotych za zerwany kilogram.

Jak informują producenci czereśni, w tym roku nie ma większego problemu z dostępnością pracowników do zbioru.

W sieci coraz częściej pojawiają się prowokacyjne posty oferujące zawyżone stawki za zbiór czereśni. Niestety, często są to nieprawdziwe informacje, mające na celu wprowadzenie w błąd potencjalnych pracowników.

Plantatorzy owoców alarmują, że osoby te celowo zawyżają stawki, aby wywołać niepotrzebne zamieszanie i dezinformację wśród zbieraczy.

Dodatkowo, pojawiają się doniesienia o nieuczciwych kierowcach, którzy dowożą pracowników do gospodarstw i informują ich o wyższych stawkach płaconych u „sąsiada”. Te informacje również są często nieprawdziwe i mają na celu wyłudzenie pieniędzy od producentów.

Przypomnijmy, że w 2021 roku stawka za zbiór czereśni wynosiła od 1,50 do 2,00 złotych za kilogram. W 2022 roku producenci czereśni płacili od 1,80 do 2,00 złotych za zerwany jeden kilogram. W 2023 roku stawki wynosiły od 2,00 do 2,50 złotych za zerwany kilogram. 

UDOSTĘPNIJ

WIĘKSZA KWOTA NA ROLNICTWO 4.0?

Pierwsze wiśnie już dostępne! Jaka cena?