w

Stawki za pielenie truskawek w 2023 roku

foto : istockphoto

W związku z nadejściem wiosennych prac w uprawie truskawek, na jednym z forum pojawiła się burzliwa dyskusja dotycząca stawki za pielenie.

Większość plantatorów z Polski wskazuję, że w tym roku płaci stawkę 15 złotych za godzinę przy pracach pielenia truskawek. 

Znajduje się, też pewna grupa komentujących, która jasno wskazuję stawki 17 – 20 złotych za godzinę. Najwyższe stawki za godzinę pracy przy pieleniu truskawek wskazywane są najczęściej w  woj. Wielkopolskim oraz Świętokrzyskim.

Pytanie: Czy, rolników stać na taką drogą siłę roboczą?

Oczywiście cała dyskusja między producentami truskawek jest bardzo gorąca, a zdania ile, w tym roku płacić pracownikom za godzinę pielenia są mocno podzielone.

Przypomnijmy, że w roku 2020 oraz 2021 stawki za pielenie truskawek wynosiły od 12 do 17 złotych za godzinę w zależności od lokalizacji, warunków wyżywienia i zamieszkania dla pracowników.

Obecna sytuacja niestety nie jest łatwa dla pracowników, jak i pracodawców. Jaka Waszym zdaniem powinna obowiązywać stawka godzinowa za pielenie truskawek? Zapraszamy do komentowania pod artykułem.

Skuteczny sposób na czyszczenie plantacji truskawek! Dwie maszyny, która lepsza?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 komentarzy

  1. Teraz ludziom którzy pielom powinni zapłacić 20 zł a Ukraińcom 17 bo za marny pieniądz nikt nie bendzie robił a 15 zł to było 3 lata temu wszystko poszło w górę nie stety wszystko kosztuje nic za darmo niema

Lustracja w sadzie gruszowym. Komunikat Sadowniczy – 22.04.2023. Skuteczna pomoc w ograniczeniu miodówki !

Zwrot do 1 litra zakupionego oleju napędowego wyniesie 2 zł