w ,

Stawki ekip za cięcie drzew w 2024 roku

Nietypowo wysokie temperatury w lutym 2024 roku przyspieszyły wegetację roślin, co spowodowało nagły wzrost zapotrzebowania na usługi cięcia sadów. Wielu sadowników nie spodziewało się tak „wczesnej wiosny”. Wiele sadów wciąż jest w fazie cięcia, co uniemożliwia rozpoczęcie pierwszych oprysków. Sadownicy poszukują ekip do cięcia, aby przyspieszyć prace w swoich gospodarstwach.

Jakie stawki za cięcie ręczne sadu dla ekipy do cięcia?

Oczekiwania sadowników co do stawek za cięcie drzew w sadzie różnią się od realiów rynkowych. W 2024 roku ekipy oferujące ręczne cięcie drzew żądają od 200 do 300 złotych za dzień pracy jednej osoby. W większości rozmowy zaczynaja się od 250 złotych za 8 godzin pracy.

Jak podkreśla Krzysztof Urbański, znany ekspert w dziedzinie cięcia drzew, kluczowa jest nie tylko stawka, ale i wydajność, czyli ilość hektarów, jakie ekipa jest w stanie wykonać w określonym czasie.

Część ekip rozlicza się godzinowo. Stawka godzinowa za ręczne cięcie drzew w sadzie zimą waha się od 20 do 30 złotych (zwykle wyższa stawka dotyczy „szefa” ekipy). Niektórzy doliczają do tego koszt dojazdu.

Co ciekawsze wraz ze wzrostem cen za cięcie sadu przez ekipę, wzrosło wśród sadowników zainteresowanie maszynami do cięcia mechanicznego oraz usługami.

Cięcie mechaniczne w sadzie – stawki za usługę w sezonie 2023/24

UDOSTĘPNIJ

Choroby drewna i kory – kluczem do sukcesu jest profilaktyka

Jaką pogodę przyniesie pierwszy tydzień marca?