w

Sprawdź, jak zameldować obywatela Ukrainy

An image from the farming industry of a farmer in front of a tractor using his tablet PC.

Portal z powiatu Grójeckiego jablonka.info informuje: coraz więcej osób próbuje pomóc ofiarom inwazji Rosji na Ukrainę. Mieszkańcy gminy Grójec udzielają im schronienia. Wszystkie sprawy meldunkowe możecie załatwić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy i Miasta Grójec. 

Dotychczasowe przepisy meldunkowe nie zmieniły się, procedury są takie same.

Chcąc zameldować obywatela Ukrainy na pobyt czasowy, należy zgłosić się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy i Miasta Grójec, z dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu (akt własności, umowa, wypis z ksiąg wieczystych) oraz dokumentem tożsamości. Cudzoziemiec powinien posiadać dokument ze zdjęciem – paszport lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca.

Zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy wydaje się na wniosek obywatela (opłata skarbowa 17 zł). Wnioski o zameldowaniu są dostępne na miejscu. Możesz też pobrać je z naszej strony internetowej lub z załącznika po prawej stronie w tym artykule.

Jeśli dołączyłeś wszystkie potrzebne dokumenty – urzędnik zamelduje osoby od razu po otrzymaniu twojego zgłoszenia. Prosimy również mieszkańców gminy Grójec, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy o kontakt pod nr tel. 515 097 557, w celu stworzenia bazy danych, która pozwoli na zidentyfikowanie potrzeb uchodźców – informuje jablonka.info

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cosmic Crisp wchodzi do Europy

Kierunki eksportu polskich jabłek w lutym