w

Spłonęło gospodarstwo sadownicze! Ogień pojawił się w ciągniku rolniczym.

Czternaście zastępów straży pożarnej zarówno z PSP jak i OSP przez kilka godzin walczyło z pożarem gospodarstwa w powiecie opolskim

Pożar budynków gospodarczych w miejscowości Las Dębowy. Na miejscu 14 zastępów straży pożarnej. Nie ma osób…

Opublikowany przez KP PSP Opole Lubelskie Niedziela, 9 maja 2021Sześć godzin trwały działania strażaków w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Las Dębowy w gminie Łaziska w powiecie opolskim. W niedzielę (9.05) około godziny 19:45 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze ciągnika rolniczego.

Ogień błyskawicznie objął całą maszynę, co więcej płomienie zaczęły się rozprzestrzeniać na budynki. Po kilku minutach płonęły już zabudowania w tym suszarnia chmielu i chłodnia owoców.

W akcji gaśniczej brało udział 14 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Oprócz gaszenia ognia, strażacy zabezpieczali również zlokalizowany tuż obok budynek mieszkalny przed dostępem ognia.

W wyniku pożaru dach na jednym z budynków zawalił się do środka. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Wstępne straty zostały oszacowane na ok. 1,5 miliona złotych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej ciągnika.

źródło: lublin112.pl / foto: lublin112.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Rolnicy, sadownicy i działkowcy liczą straty. Ciągłe deszcze, brak słońca i zimno niepokoją!

Co przyniosą nam „zimni ogrodnicy”?!