w

Skradziono pszczele rodziny. Straty na poziomie 80 tys. zł.

W minionym tygodniu z pasiek znajdujących się na terenie gmin Platerów i Huszlew skradziono pszczele rodziny. Dodatkowo z pasieki na terenie Huszlew złodzieje ukradli też 150 kg miodu.

O kradzieży pszczelich rodzin właściciel pasieki znajdującej się na terenie gminy Platerów powiadomił policję 14 czerwca.

–  68-letni mieszkaniec Łosic oszacował straty na kwotę 60 tys. zł – mówi Nina Zaniewicz, oficer prasowy KPP w Łosicach.

Trzy dni później 17 czerwca podobne zawiadomienie złożył właściciel pasieki znajdującej się na terenie gminy Huszlew.

– Z pasieki znajdującej się na terenie gminy Huszlew skradziono rodziny pszczele z ośmiu uli oraz 150 kg miodu, a także elementy konstrukcyjne uli.  32-letni właściciel pasieki oszacował straty na ponad 18 tys. zł – wylicza Nina Zaniewicz.

– Jestem przekonany, że to nie był akt chuligański, a robota na zlecenie – mówi prezes zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach Zdzisław Olszewski. – Ten, kto podchodzi do pszczół, musi coś o tych pszczołach wiedzieć – albo już posiadał pasiekę, albo pracował gdzieś przy pszczołach, bo to jest stworzenie, które niestety żądli i przy niewłaściwym zachowaniu one się bronią – wyjaśnia.

źródło: https://www.tygodniksiedlecki.com / RDC
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kolejny raz się chce chłopa oszukać ! Plantatorzy malin mówią „DOŚĆ” !

Jaka cena malin na skupie ?