w ,

Jaka cena malin na skupie ?

W tym roku producenci malin oczekują wysokich stawek za owoce. Koszty zbioru i produkcji wzrosły, w tym sam koszt nawozów posypowych wynosił 300% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Paliwo, energia oraz bardzo słabe plonowanie, to tylko część czynników wskazujących, dlaczego cena za maliny powinna być odpowiednio wysoka dla plantatorów.

Dokładnie 24 czerwca 2022r. pojawiły się w branży pierwsze doniesienia na temat cen malin na skupach. Pierwsze stawki jakie się pojawiły, wynosiły od 15,00 do 21,00 złotych za kilogram malin. Niestety, ale te ceny tak szybko jak się pojawiły, tak znikły z rynku.

Żaden z producentów malin, nie spodziewał się, że tak niskimi cenami zostanie przywitany w poniedziałek ( 27 czerwca ) na skupie. Dodatkowo producenci są zaskoczeni różnicami w stawkach za skup malin, w poszczególnych lokalizacjach.

Ceny za maliny na skupach wynoszą od 10,00 do 18,00 złotych za kilogram. Najczęściej spotykana stawka za maliny na skupach w dniu 27 czerwca to 15,00 złotych za kilogram.

Producenci na jednym z forum podają ceny, jakie aktualnie są na skupach za maliny do przetwórstwa:

Bełżyce, stawki od 16,00 do 15,00 złotych za kilogram w zależności od klasy owoców.

W gminie Frampol malina na skupie w cenie 14,00 złotych za kilogram.

W Klementowicach 10,00 złotych za kilogram.

Kolejny raz się chce chłopa oszukać ! Plantatorzy malin mówią „DOŚĆ” !

UDOSTĘPNIJ

10 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Wszystkie owoce i warzywa trzeba zrywać na słońcu czasem i w deszcz ciężka praca dlatego powinna być opłacalna A nie za jedno dadzą cenę A reszta dokład błędne koło i tylko pozory opłacalności za maliny dadzą A do jabłek dołożymy z tych malin gdzie sens ale tak zawsze było i co roku ta sama śpiewka

    • Cena malin powinna być najmniej 30zl za 1,kg mam ekologiczne z certyfikatem a składki trzeba płacić i kontrolę wysokie ceny nawozów i oprysków ekonomicznych a gdzie praca zrywanie

  2. No i bardzo dobrze niech będzie 20 zł kilogram można sobie pójść na zarobek bo rolnik będzie miał z czego zapłacić wszystko powinno płacić każdy owoc było by fajnie na wsi wszyscy zadowoleni A tak to nerwówka

    • Bardzo niska cena malin wszystko poszło w górę a my rolnicy żadnego zysku nikt nie zechce zrywać malin nawet za 7 zł za kg wolą leżeć bo państwo daje pieniądze więce chyba sami b , zrywać

  3. Najwięcej zarabiają pośrednicy.. typu pphu grabias ze smolska Oleksak z biszczy i paru innych byznesmenow co plantacje malin widzieli na zdj nie mówiąc o zbieraniu.

  4. Tyle żeby włożone koszty wróciły i zysk też był. Ludzie pracuja po to żeby mieć za co żyć a nie dla ideii.. Zebrac lubianke malin nie jest tak łatwo zajmuje to trochę czasu przynajmniej mi. Szanowni rolnicyszanujcie się i walczcie o swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skradziono pszczele rodziny. Straty na poziomie 80 tys. zł.

Ruszył skup czereśni w grupach producenckich