w

Sezon na bratki! Ile kosztują i kiedy sadzić?

Zbliża się sezon na bratki, jedne z najbardziej popularnych wiosennych kwiatów. Już teraz możesz zacząć planować aranżacje kwiatowe i zastanawiać się, ile zapłacisz za te urocze rośliny w 2024 roku. Skontaktowaliśmy się z Panią Pauliną Janiak, która od 4 lat wraz z mężem zajmuję się produkcją szklarniową bratków w Kaliszu.

Sezon na bratki właśnie się zaczyna. Bratki są to roślinki dwuletnie, kwitną wiosną. Są to pierwsze rośliny wiosenne, bardzo trwałe i odporne na pierwsze przymrozki. Występują w pięknej barwie przeróżnych kolorów. Są bratki z dużym kwiatkiem i bratki mini z drobnym kwiatkiem. Są to pierwsze zwiastuny wiosny, po szarej zimie. Pięknie wyglądają same, ale również można je łączyć w kompozycje z innymi kwiatkami jak stokrotki, goździki, hiacynty, żonkile – informuje nasz portal Pani Paulina.

Kiedy sadzić bratki?

Bratki można już sadzić. One nie boją się przymrozków. W tym roku mamy wcześniej wiosnę, można już szaleć z kolorami – informuje nasz portal Pani Paulina Janiak z Gospodarstwa w Kaliszu.

Ile kosztują bratki?

Bratki są już dostępne na targowiskach i w sieciach handlowych. Ceny różnią się w zależności od miejsca zakupu.

Paulina Janiak, która produkuje bratki od 4 lat informuję, że cena zakupu dla detalisty w jej szklarni wynosi od 2,00 do 3,50 złotych. Pamiętaj, że cena bratków może się różnić w zależności od odmiany, wielkości rośliny i ilości zakupionych sztuk.

Dodatkowe rady:

  • Wybierając bratki, zwróć uwagę na ich zdrowie i kondycję.
  • Posadź bratki w słonecznym miejscu o żyznej i przepuszczalnej glebie.
  • Regularnie podlewaj bratki, ale unikaj nadmiernego podlewania.
  • Nawoź bratki raz na miesiąc nawozem do roślin kwitnących.
  • Usuwaj przekwitłe kwiaty, aby pobudzić rośliny do dalszego kwitnienia.
UDOSTĘPNIJ

Spadek sprzedaży nawozów i środków ochrony roślin w Polsce!

Strajk rolników w Warszawie: Nie padły żadne konkrety. Marszałek zaproponował, że w Sejmie mogą powstać grupy robocze