w

Sadownicy z gminy Opole Lubelskie przekazali ponad 1,5 tony jabłek dla żołnierzy i służb mundurowych

foto: www.istockphoto.com

Sadownicy z gminy Opole Lubelskie przekazali ponad 1,5 tony jabłek dla żołnierzy i służb mundurowych stacjonujących przy granicy polsko-białoruskiej. Taki gest jest bardzo ważny dla żołnierzy i pokazuje wsparcie ze strony społeczeństwa – powiedział PAP oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula.

Zbiórka jabłek była inicjatywą oddolną radnych Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim Adama Adamczyka i Tomasza Cisła. Jabłka przekazali sadownicy z sołectw: Zadole, Góry Kluczkowickie, Widły, Ćwiętalka-Świdry. Owoce trafiły Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie.

„To była spontaniczna akcja, padło hasło, że zbieramy jabłka dla wojska i sadownicy chętnie włączyli się w zbiórkę. Żołnierzy trzeba wesprzeć nie tylko słowem, ale i czynem” – powiedział Adam Adamczyk.

Kpt. Damian Stanula podkreślił, że w całej akcji najistotniejszy jest dla żołnierzy gest wsparcia.

„To bardzo ważny gest dla żołnierzy ze strony gminy. Pokazuje solidarność, wsparcie ze strony społeczeństwa oraz fakt, że ludzie są murem za żołnierzami i funkcjonariuszami. Takie działanie żołnierzom jest bardzo potrzebne” – powiedział.

Adam Adamczyk nie wyklucza, że taka akcja będzie jeszcze organizowana. W minionym roku sadownicy z regionu przekazali jabłka i soki dla szpitala w Poniatowej.

„Skrzynkę jabłek każdy sadownik zawsze chętnie przekaże. Tym bardziej, że sytuacja sadowników w regionie jest bardzo słaba, a ceny jabłek są kompletnie nieopłacalne. Takie akcje pokazują, że sadownicy potrafią się zjednoczyć i działać” – dodał Adam Adamczyk.

zródło: PAP / radiomaryjna.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Czeski przekręt”! Dwie ciężarówki pełne jabłek odjechały a sadownik nie zobaczył pieniędzy za owoce

Jesienią tego roku cena zakupu jabłek na Ukrainie spadła do rekordowo niskiego poziomu