w

Sadownicy oszukani na kwotę około 800 tys. zł!

Jak stać się w szybkim tępie biznesmenem i oszukać setki sadowników  w województwie świętokrzyskim?! Jak się okazuje to proste pewien biznesmen otworzył skup owoców i płacił natychmiast za pierwsze dostawy owoców… – zdobył zaufanie sadowników.

Prawie 800 tysięcy złotych – na taką kwotę 150 rolników z województwa świętokrzyskiego (oraz sąsiadujących województw) szacuje straty wynikłe z nieuczciwej ich zdaniem działalności jednej z firm skupującej owoce.

„Po odnalezieniu mojego ogłoszenia na internecie, że wynajmę plac i magazyn pod skup około 12 sierpnia tego roku przyjechał do mnie Pan Krzysztof B. Obejrzał wszystko i zaproponował, że może wynająć u mnie plac, magazyn i otworzyć skup owoców i warzyw. Ja wraz z moją rodziną zgodziłem się i podpisaliśmy umowę dzierżawy na plac i umowę zlecenie. Rolnicy w okresie od 14 sierpnia do 20 września przywozili owoce i warzywa. Nic nie wskazywało początkowo, że pan Krzysztof mnie oszuka, jak również innych ludzi.” – relacjonuje nam pan Adrian, jedna z ofiar biznesmena-oszusta.

Poszkodowani sadownicy twierdzą, że nieuczciwy biznesmen mógł bardzo dobrze przemyśleć swoje działanie. Pan Adrian informuje portal agrolajt.pl, że na jego terenie osoby poszkodowane zostały na kwotę około 800 tys. zł i dodaje, że dowiedział się, iż w kraju było więcej punktów oszukanych na podobnych zasadach przez tą samą firmę. „W skali kraju jest o wiele więcej osób jak ja i o wiele większa kwota oszustwa”, wskazuje.

„W sumie firma miała przejąć około 340 tysięcy kilogramów owoców. Krzystof B. przyciągał rolników znacznie zawyżoną ceną owoców, dla przykładu za kilogram śliwki oferował 1,80 złotego, podczas, gdy w pozostałych skupach cena wynosiła złotówkę.” – informuje echodnia.eu.

Poszkodowani złożyli doniesienie w tej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie. Poszukiwania nieuczciwego przedsiębiorcy trwają.

informacja: iTV WISŁA Telewizja Internetowa, agrolajt.pl  oraz  echodnia.eu.

 

UDOSTĘPNIJ

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DRONY, ROLNICTWO 5.0. I CYFROWE UPRAWY

Polskie jabłka na targach Fruit Attraction