w

Sadownicy nie mogą ubezpieczyć upraw od przymrozków!

Rolnicy i sadownicy informują, że nadal nie ma praktycznie możliwości zawierania umów-ubezpieczeń. PZU różnymi metodami odciąga możliwość zawierania polis, m.in. od przymrozków wiosennych, czy gradów (tak, jakby chciało ominąć czas, kiedy one mogą wystąpić). Rolnicy muszą długo czekać na wizytację rzeczoznawcy w gospodarstwie, który określa czy czasami już nie nastąpiły straty wskutek zimowych przemarznięć.
Kolejną, ważną przeszkodą jest bardzo wąskie, krótkie, okienko w czasie którego można zgłosić chęć ubezpieczenia, ponadto nie są znane absolutnie warunki tego ubezpieczenia w tym te finansowe.
Kilka tygodni temu na posiedzeniu Sejmowej Komisji Rolnictwa informowałem o trudnej sytuacji na rynku ubezpieczeń Ministra Rolnictwa. Niestety jak widać działania Ministra nic w tej sprawie nie dały. Ponawiam więc apel o przywołanie do porządku prawie że monopolisty na tym rynku, jakim jest PZU do tego aby wyszedł do rolników z zupełnie innymi propozycjami niż robi to w tej chwili, dlatego że rolnicy mówią dzisiaj, że praktycznie od przymrozków i od gradu w tej czystej fazie dzisiaj ubezpieczyć z dopłatami z budżetu państwa nie można, bo PZU nie jest zainteresowane zawieraniem umów.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gra mobilna będzie zachęcać dzieci do jedzenia jabłek!

Pogoda na środę: występować będzie deszcz ze śniegiem, a okresami sam śnieg.