w

Pogoda na środę: występować będzie deszcz ze śniegiem, a okresami sam śnieg.

Pogoda na środę 14 kwietnia będzie nieznacznie różnić się od tej z wtorku. „Dzień będzie umiarkowanie wietrzny, ale wiatr spowoduje, że temperaturę odczujemy jako niższą” – powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.

❎Kolejny dzień w Polsce utrzymywać się będą na ogół niekorzystne warunki biometeorologiczne. Uciążliwa pogoda –…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Środa, 14 kwietnia 2021

Jak wskazała synoptyczka, prognoza pogody na środę jest zbliżona do tej, którą można było zaobserwować we wtorek. Rozszerzy się natomiast strefa i intensywność opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu.

😱14.04.2021 Lubelskie pow. Kraśnik godz. 7:00. 0 stopni Celsjusza. Foto: Mateusz na grupie Sadownictwo – doradztwo
🔎A jak tam u was❓

Opublikowany przez Kobieta w Sadzie Środa, 14 kwietnia 2021

„Na zachodzie kraju przelotne opady, a na wschodzie prognozowane są duże opady deszczu, deszczu ze śniegiem. Na Podkarpaciu i w Małopolsce będzie natomiast więcej śniegu. Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie, Mazowsze, Kielecczyzna i Śląsk to tereny, w których występować będzie deszcz ze śniegiem, a okresami sam śnieg” – podała synoptyk.

Deszcz spadnie również na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Kujawach. Spodziewane są też opady śniegu. „Na nizinach będzie to przyrost od 1-3 cm pokrywy śnieżnej, na pograniczu Lubelszczyzny może być 4-5 cm, a na Podkarpaciu dochodzić może do 10 cm. W górach i obszarach podgórskich spodziewamy się do 15 cm śniegu i ten śnieg ma szanse się utrzymać” – przekazała Małgorzata Tomczuk. W Bieszczadach obowiązuje w środę nawet 2. stopień zagrożenia przed intensywnymi opadami śnieguwydany przez IMGW.

Najcieplejszym regionem będą dziś Wielkopolska, Zachodnie Pomorze i Pomorze, gdzie termometry pokażą ok. 8-9 stopni na plusie. W centralnej Polsce będzie to około 5 stopni, a im dalej na południe kraju, tym temperatura będzie niższa. W rejonach, gdzie prognozowane są opady śniegu w środę będzie ok. 1 do -1 st. C. Synoptyczka dodała, że odczucie chłodu, a czasami wręcz przymrozku, spotęguje wiatr.

źródło: RadioZET.pl/PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sadownicy nie mogą ubezpieczyć upraw od przymrozków!

Opłata melioracja – co należy wiedzieć o melioracji wodnej.