w ,

Skandaliczne warunki zwrotu pięniędzy dla sadowników ! Restrukturyzacja firmy KAMPOL-FRUIT wywołuje ogromne kontrowersje.

foto: YouTube Świat Rolnika

Od października trwa restrukturyzacja spółki KAMPOL-FRUIT. Rolnicy alarmują, że w przeciwieństwie do banków, otrzymają jedynie 50% swoich wierzytelności bez odsetek. 

Restrukturyzacja firmy KAMPOL-FRUIT wywołuje ogromne kontrowersje.

Warunki zwrotu pieniędzy rolnikom, którzy dostarczyli do przetwórstwa swoje owoce i warzywa, są skandaliczne.

Zarówno ZUS, jak i banki odzyskają należne pieniądze w 100 procentach. Rolnicy natomiast mogą liczyć jedynie na zwrot 50 procent wierzytelności, rozłożonych na raty od 2 do 30 miesięcy, w zależności od kwoty, jaką firma jest winna rolnikowi za dostarczone owoce i warzywa. Poprosiliśmy o komentarz rolników, wobec których firma Kampol-Fruit ma zobowiązania finansowe.

Paweł Jaruga napisał na Twitterze o problemie związanym z restrukturyzacją jednej z firm skupiającej owoce i warzywa od rolników, zaznaczając w swoim wpisie, że są oni ofiarami kradzieży, a w całym tym procederze pomagają firmie sądy, podpierając się prawem.

“Tak jak wspomniałem w swoim twicie, w świetle i za pomocą prawa spółka KAMPOL-FRUIT próbuje okraść rolników i producentów, a przede wszystkim dostawców owoców i warzyw z 50 proc. swojego wynagrodzenia, aczkolwiek można powiedzieć, że nawet i ze 100 procent. Układ, który został zaproponowany rolnikom przez restrukturyzatora, którego wyznaczył sąd zakłada 50 procent zobowiązania zakładu KAMPOL-FRUIT rozłożone w 30 ratach, gdzie pierwsza spłata nastąpi bodajże po jakimś czasie od przyjęcia układu. W dobie stale rosnącej inflacji pochłonie ona część pieniędzy, a również istnieje wielkie ryzyko, że firma  KAMPOL-FRUIT wypłaci jedną, dwie bądź trzy raty i nagle ogłosi upadłość” – wyjaśnił producent owoców.

Więcej wypowiedzi sadowników w video niżej:

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące restrukturyzacji firmy, bądź posiadają jakieś wierzytelności mogą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady prawnej Radcy Prawnego Norberta Glinickiego pod numerem telefonu 501 272 538.

źródło i czytaj więcej: YouTube Świat Rolnika / swiatrolnika.info

Firma z Białej Rawskiej proponuje wierzycielom spłatę tylko 50% wierzytelności.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie auta z ciągnikiem przewożącym jabłka.

Poszukiwane są gruszki na przeciery i obieranie