w

Przeładowane ciężarówki z jabłkami wycofane z ruchu

Cztery przeładowane ciężarówki wycofali z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych na terenie powiatu radomskiego i Radomia. Najcięższa ważyła z ładunkiem 59,5 tony zamiast przepisowych 40 ton. Dwa zestawy zostały rozładowane z nadwyżki towaru na miejscu kontroli, a pozostałe dwa odjechały na wyznaczony parking strzeżony.

Ważenie zatrzymanej ciężarówki.

W czwartek wieczorem (15 października) na drogach powiatu radomskiego oraz Radomia inspektorzy przeprowadzili działania, które miały na celu wycofanie z ruchu pojazdów przyczyniających się do niszczenia nawierzchni jezdni.

Funkcjonariusze ITD zatrzymali na krajowej „dziewiątce” w Radomiu – ul. Żółkiewskiego dwa zestawy przewożące jabłka. Jeden z nich ważył 46,4 tony zamiast 40 ton, a drugi 43,1 tony. W drugim zastawie pojedyncza oś napędowa ciągnika siodłowego przekraczała dopuszczalny nacisk na drogę o 1,9 tony.

Zestawy z jabłkami mogły odjechać z miejsca kontroli ITD po przeładowaniu nadmiaru owoców na inne pojazdy. Kierowców ukarano mandatami. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar na łączną kwotę 55 tys. zł.

źródło: gitd.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sady w Mołdawii zniszczone przez burzę

Pasażerowie PKP otrzymują Jabłka Grójeckie! Produkt Polski podczas podróży!