w

Premier Morawiecki odwiedził dziś gospodarstwo Jerzego Wilczewskiego, który uprawia 600 hektarów borówki.

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dziś w gospodarstwie ogrodniczym w Białousach i powiedział: „Oczkiem w głowie naszego planu dla rolnictwa są rodzinne gospodarstwa rolne – zdrowa żywność, która ma krótką drogę od pola do stołu”.
Jak twierdzi Morawiecki:
Nie ma spotkania, żeby posłowie z Województwa Podlaskiego nie mi mówili: “Mateusz, nasze rolnictwo, rolnictwo tego regionu, to najlepsze rolnictwo w Europie. Pilnuj naszej ziemi.”I oczywiście będę jej pilnował oraz robił wszystko, by była bezpieczna, piękna i dostatnia
Dalej w wpisie Premiera na facebook czytamy:
W Polsce mamy najrozmaitsze gospodarstwa: małe, średnie, duże, hodowlane czy nastawione na produkcję roślinną. Prawo i Sprawiedliwość zbudowało #PolskiŁad dla rolnictwa w taki sposób, żeby skorzystać z tej wielkiej różnorodności. Akurat dziś odwiedziłem gospodarstwo pana Jerzego Wilczewskiego, który na 600 hektarach uprawia borówkę amerykańską i jest jej wielkim eksporterem.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada:
Będziemy wspierać tego rodzaju aktywność rolniczą, bo poprzez to dokonujemy jednocześnie przyciągnięcia kapitału do Polski, a polscy rolnicy się bogacą. Oczkiem w głowie naszego planu dla rolnictwa są rodzinne gospodarstwa rolne i zdrowa żywność, która powinna mieć krótką drogę “od pola do stołu”. W Polskim Ładzie mamy również rozwiązania, które dotyczą Rolniczego Handlu Detalicznego, dopłat do paliwa rolniczego, pracujemy także nad powszechnym programem ubezpieczeń i asekuracją od klęsk żywiołowych. W twardych negocjacjach z Unią Europejską wynegocjowaliśmy największy pakiet dla rolnictwa – 34 miliardy euro ze wspólnej polityki rolnej i Krajowego Planu Odbudowy.
Polskie rolnictwo to wspaniały sektor eksportowy, ale przede wszystkim sól naszej ziemi. Jesteśmy wdzięczni polskim rolnikom za wspaniałą, zdrową żywność, do której kupowania zachęcam wszystkich!
źródło:
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Jabłka z przerywki – czy cena zadawalająca sadowników?

Unia Owocowa w finale prestiżowego konkursu IPRA Golden World Awards!