w

Premier Morawiecki: Nie będziemy się godzić na blokady dróg!

Premier Morawiecki zapowiedział reakcję na blokady dróg, które planuje organizować Agrounia (oprócz wtorkowej blokady drogi, Agrounia zapowiedziała kolejne, i 24- i 48-godzinne).

Natomiast na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańcom, oczywiście nie będziemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych o zdecydowaną reakcję

– dodał Mateusz Morawiecki.


Przypominamy:

Związek Sadowników protestuje! Będzie strajk?!

Na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańcom, oczywiście nie będziemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych o zdecydowaną reakcję

– poinformował Mateusz Morawiecki. Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas wtorkowej konferencji, że rząd jest w trakcie wypracowywania szeregu ustaw, które będą miały na celu wsparcie rolnictwa w Polsce.

Szef rządu dodał, że szczegóły Polskiego Ładu dla rolnictwa mają zostać ujawnione we wrześniu, a program wsparcia będzie się skupiał na powszechności ubezpieczeń dla rolników, na rekompensatach za skutki klęsk żywiołowych oraz na zapewnieniu rolnikom odpowiednich cen skupu żywności.

Premier określił zestaw ustaw dla rolnictwa jako bardzo atrakcyjny i przypomniał, że jednym z celów ma być skrócenie drogi między producentami żywności a konsumentami, dzięki czemu mają wzrosnąć dochody rolników.

źródło:  next.gazeta.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prognoza długoterminowa IMGW na wrzesień 2021. Czy nadal będzie ciepło? Wrócą upały?

KRIR wnosi sprzeciw do wypowiedzi Premiera dotyczącej zabronieniu strajkowania rolników