w

Związek Sadowników protestuje! Będzie strajk?!

Związek Sadowników RP protestuje i informuje o najbliższym proteście z Agrounią:

CZAS NA PROTEST ‼
Polityka wielu zakładów przetwórczych, zwłaszcza największego z nich osiągnęła apogeum bezczelności. W roku spodziewanych normalnych (nierekordowych) zbiorów jabłek na całym świecie dochodzi tuż przed zasadniczym sezonem skupu jabłek do przerobu do próby trwałego zaniżania ceny zakupu. Najpierw idący w świat komunikat, że została ustalona cena minimalna na poziomie 20 groszy za kilogram (!!!), sugerująca innym firmom, żeby nie płacić więcej, a za kilka dni jest to wdrażane do praktyki w postaci planowanego obniżenia ceny i wywarcia tym samym presji na inne przetwórnie. Do takiego zachowania zachęcił zapewne przebieg skupu wiśni gdzie stosowany od lat manewr sztucznego zaniżenia ceny zakupu powiódł się.

Wobec braku możliwości uzyskania wsparcia ze strony Ministerstwa Rolnictwa i innych instytucji pozostaje nam ostateczna broń – PROTEST!

Wspólnie z Agrounią i innymi rolniczymi organizacjami przeprowadzimy go w najbliższych dniach, a o szczegółach i formach będziemy informować sadowników za pośrednictwem mediów. To ostatni moment na uratowanie zbliżającego się sezonu zarówno dla owoców przemysłowych, jak też deserowych przed długotrwałym cenowym załamaniem. Prosimy wszystkich sadowników o uczestnictwo w akcjach prowadzonych przez rolnicze organizacje.
Więcej informacji wkrótce!

źródło: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszty produkcji wciąż rosną, a dla owoców nie ma rynków zbytu

Modernizacja gospodarstw rolnych dłużej – wnioski do 20 września