w

Prawdziwie zimowy tydzień!  Mróz będzie się nasilać.

Według pogody przed nami co najmniej tydzień prawdziwie zimowej pogody. Chociaż śniegu nie spadnie dużo, przeważnie do 5-10 cm, to jednak na południu i wschodzie pod koniec pierwszego tygodnia grudnia może spaść nawet ponad 30 cm puchu. Mróz będzie się nasilać. Początkowo będzie nieduży, ale pod koniec okresu prognozy może spadać w najcieplejszym momencie dnia nawet poniżej -10 stopni, a nocami poniżej -20 stopni  podaje portal TwojaPogoda.pl

Pogoda na poniedziałek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w poniedziałek, 27 listopada, północna i wschodnia część Europy będzie pod wypływem niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią, Morzem Północnym i Morzem Czarnym oraz związanych z nimi układów frontów atmosferycznych.

Pogodę w Polsce będzie kształtował rozległy niż znad Morza Czarnego. Napłynie do nas chłodne arktyczne powietrze. Nowy tydzień przywita nas ponurą aurą. Zachmurzenie będzie duże i umiarkowane. Na północy i na południu kraju mogą się pojawić przelotne opady śniegu. Trochę mocniej może padać na Warmii. Szacuje się, że miejscami spadnie tamok. 5 cm białego puchu.

Termometry będą wskazywały od -2 do 0 st. C. Na Suwalszczyźnie i w regionach podgórskich Karpat temperatura spadnie do -4 stopni Celsjusza. Cieplej będzie nad morzem, tam słupki rtęci dojdą do czwartej kreski powyżej zera. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, zachodni na zachodzie stopniowo skręcający na południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

Poniedziałek, 27 listopada, w stolicy zapowiada się pochmurno. W niektórych regionach Warszawy mogą się pojawić słabe, przelotne opady śniegu. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 0 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadnie do -4 stopni Celsjusza.

źródło: PAP
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sekator elektryczny Campagnola STARK 90 do pracy w sadzie na sezon 2024 ( oraz inne rozwiązania )

Wymiana pokryć dachowych z azbestu z uwagami do projektu.