w

Pracownicy sezonowi, wizy, wytyczne, kwarantanna, odpłatności za testy – Mirosław Maliszewski ZSRP

Na Placu Targowy w Warce w dniu 21.05.2020r odbyło się spotkanie Związku Sadowników RP dotyczące aktualnych wytycznych zatrudniania pracowników sezonowych.

Koronawirus to nie jedyna plaga, jaka w ostatnim czasie dotknęła nasz kraj. Kolejną są wiosenne przymrozki, susza, a przede wszystkim brak pracowników i zrozumienia naszej sytuacji przez rządzących Polsce. Rolnicy znowu są wystawieni na próbę przetrwania według zasady niech wygra silniejszy. Rolnictwo jest jedną z podstawowych gałęzi gospodarki, a zostało całkowicie pominięte w Tarczy Antykryzysowej. Nie mamy wypłaconych odszkodowań za ubiegłoroczne klęski, nie mamy dofinansowań do pensji, nie mamy 1000 + na wakacje, nie mamy bezzwrotnych pożyczek. Jedyne co mamy to kredyty i rosnący poziom frustracji! Czy Rolnicy są Polakami gorszego sortu? Nie możemy pozwolić na to, aby sprowadzono nas do takiego poziomu! – informował Związek Sadowników RP

Mirosław Maliszewski przedstawił ogromny problem dotyczący pracowników sezonowych w Polsce, ale i nie tylko. Więcej w video-relacji:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Modernizacja (obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw” do 30 czerwca

„Restrukturyzacja Małych Gospodarstw” – Kiedy jesteś małym gospodarstwem?