w

Pożar budynku, w którym składowane były środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, narzędzia i akcesoria ogrodnicze

W środę (10 kwietnia) przed godz. 15 strażacy zostali zadysponowani do pożaru w m. Płoskie. W zgłoszeniu poinformowano o pożarze stodoły, jednak jak się okazało na miejscu był to budynek, w którym składowano środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, narzędzia i akcesoria ogrodnicze – podaje zamosc.naszemiasto.pl

Budynek murowany pokryty eternitem został w całości ogniem. Na ścianie budynku znajdowała się instalacja fotowoltaiczna. Zagrożony był sąsiedni budynek o konstrukcji drewnianej.

Z uwagi na ilość i rodzaj nagromadzonych materiałów, strażacy podali pianę gaśniczą na miejsce pożaru. Właścicielowi budynku z poparzoną dłonią udzielili pomocy strażacy, zakładając opatrunek hydrożelowy. Po akcji gaśniczej strażacy przystąpili do dogaszania i rozbiórki więźby dachowej – przekazała Komenda Miejska PSP w Zamościu.]

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Spaleniu uległ dach oraz zgromadzone w budynku środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, akcesoria ogrodnicze, artykuły budowlane, nasiona warzyw i kwiatów oraz części zamienne do kosiarek i pilarek.

Akcja trwała ok. 4 godzin i było w nią zaangażowanych 8 pojazdów strażackich w tym: 4 z JRG Zamość, OSP Zawada, OSP Płoskie, OSP Mokre, OSP KSRG Białowola.

źródło: zamosc.naszemiasto.pl

foto: facebook.com/kmpspzamosc

UDOSTĘPNIJ

Wystąpienie przymrozków, a co za tym idzie uszkodzenie zawiązków, jest realne!

Koniec Kampol-Fruitu to smutny symbol kryzysu w branży przetwórstwa