w

Koniec Kampol-Fruitu to smutny symbol kryzysu w branży przetwórstwa

Koniec Kampol-Fruit: Sąd ogłasza upadłość

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku ogłosił upadłość spółki Kampol-Fruit z Białej Rawskiej, stawiając kres wielomiesięcznej niepewności związanej z przyszłością firmy i jej czterech zakładów przetwórczych.

Kampol-Fruit złożył wniosek o restrukturyzację w grudniu 2023 roku, w obliczu narastających problemów finansowych. Pomimo miesięcy negocjacji i protestów ze strony poszkodowanych dostawców, sąd ostatecznie oddalił wniosek i ogłosił upadłość. Syndyk masy upadłości rozpoczął procedurę stopniowej wyprzedaży majątku spółki, w tym czterech zakładów przetwórczych zlokalizowanych w Białej Rawskiej, Nasielsku, Milejowie i Rykach.

Upadłość Kampol-Fruit to kolejny cios dla polskiej branży przetwórstwa owoców i warzyw. Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że upadłość ogłoszono tuż przed rozpoczęciem sezonu zbioru i przetwórstwa truskawek. To również ostrzeżenie dla innych firm działających w tym sektorze, które muszą borykać się z rosnącymi kosztami produkcji, spadającymi cenami skupu i silną konkurencją ze strony zagranicznych producentów.

źródło: www.money.pl

UDOSTĘPNIJ

Pożar budynku, w którym składowane były środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, narzędzia i akcesoria ogrodnicze

Zwiększenie limitu środków na modernizację gospodarstw rolnych