w , ,

Powietrzny kombajn do zbioru deserowego borówki już wkrótce dostępny w Polsce!

Producenci owoców na całym świecie potrzebują  pracowników sezonowych, coraz więcej osób zastanawia się, jakie technologie są dostępne, aby zmniejszyć zależność od drogiej i trudnej do znalezienia siły roboczej. Przemysł jagodowy stale rośnie pod względem wielkości i jest szczególnie pracochłonny, a automatyzacja zbierania owoców na rynek świeżych może być trudna do znalezienia.

Kombajnu Kokan Air-Jet Berry Harvester, jest produkowany przez BSK w Serbii:

„Kombajn idealnie nadaje się do świeżych deserowych borówek, ale może z powodzeniem zbierać maliny, jeżyny i czarne porzeczki. Kombajn Kokan zmienia całkowicie myślenie o zbiorze mechanicznym owoców deserowych.”

Maszyna zbiera borówki i pozostałe owoce jagodowe przy użyciu kombinacji prędkości powietrza i pulsacji, które można ustawić w celu dostosowania do odmiany i dojrzałości owoców, tak aby tylko dojrzałe borówki spadały na napompowane poduszki na talerzu wychwytującym.

Technologie powietrzne imitują naturalną burzę, potrząsając rodzimymi gałęziami, zbierając dojrzałe owoce, zmniejszając uszkodzenia roślin i jagód. Kombajn pracuje z obu stron krzewów, a pneumatyczne płyty wychwytujące otwierają się i zamykają, aby poruszać się po nasadzie roślin.

Dużą zaletą kombajnów Kokan jest możliwość zbioru borówek pod poranną rosą lub nawet po niewielkim deszczu, ponieważ technologia zbioru powietrza działa jak duża suszarka do włosów, która wydmuchuje wilgoć z jagód.

W tym roku pojawiła się nowość, czyli Kombajn KOKAN 500l – to ulepszona wersja lite poprzedniego modelu BSK – 500s. KOKAN 500l jest łatwiejszy w obsłudze i konserwacji, a także oferuje taką samą lub lepszą wydajność podczas zbioru. KOKAN 500l zapewnia jakość zebranych owoców na poziomie ręcznego zbioru.

Aby uzyskać najlepsze wyniki i wydajną pracę kombajnu do zbioru borówki 500 l Air, wymagany jest ciągnik do owoców o mocy co najmniej 80 koni mechanicznych.

Wydajność zbioru kombajnu Kokan 500l to do 2-4 ha/dobę (12h).
Maksymalna prędkość zbioru to 2,5 km/h (z Slappers).

W przeliczeniu na pracowników sezonowych kombajn Kokan 500l zastępuje do 200 pracowników,  którzy zbierają borówki na świeży rynek.
Zwrot z inwestycji szacuję się na  2 sezony!!!

Powietrzny kombajn do zbioru deserowego owoców jagodowych dostępny będzie już pod koniec czerwca 2022 roku w Polskiej firmie Agrobard. Więcej szczegółów dotyczących ceny lub przyjazdu na pokaz maszyny podczas pracy w uprawie borówki w kontakcie z przedstawiciel firmy Agrobard Piotrem Głogowskim: 508 095 407

Zapraszamy na Facebooka firmy Agrobard. 

informacje zawarte w artykule pochodzą od producenta

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadownicy chcą powyżek !

Od 150 do 300 zł dziennie za zbiór truskawek? Poszukiwani pracownicy sezonowi !