w

Poprawa pogody jeszcze nie dziś. Synoptyk ostrzega!

Poprawy pogody w czwartek jeszcze nie będzie. Czeka nas kolejny pochmurny dzień z wiatrem i przelotnym deszczem. Nie będzie też szczególnie ciepło – na południu Polski termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Możliwe burze.

Pogoda nie przyniesie w czwartek niespodzianek. Po chłodnej nocy czeka nas kolejny niezbyt ciepły jak na maj dzień. – W dzień w dalszym ciągu sporo chmur, przelotne opady deszczu, silniejszy, porywisty wiatr – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Pogoda w czwartek – ciepło nie będzie

Lokalnie nie można wykluczyć też burz, choć prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie niewielkie. – Cały czas będzie nam towarzyszył porywisty wiatr, nad morzem 80 km/h, ale lokalnie nawet 90 km/h – mówiła. W głębi kraju siła wiatru wyniesie 70 km/h w porywach, na południu wiatr będzie nieco słabszy – do 60 km/h.

Kiedy poprawa pogody?

Nie będzie też zbyt ciepło. Termometry maksymalnie pokażą 8-9 st. C na północy, 11-12 st. C w centrum i 13-14 st. C na południu Polski. Takie temperatury utrzymają się też w piątek. Temperatura maksymalna tego dnia wahać się będzie od 7 st. C na północnym wschodzie, około 10 st. C w centrum, do 13 st. C na zachodzie.

Wyraźnej poprawy pogody można spodziewać się dopiero w niedzielę. Wówczas temperatura w większości kraju może wynieść ponad 20 stopni.

zródło: RadioZET.pl/PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wcześniejsza emerytura dla rolnika / sadownika?!

Promocja polskich jabłek na Tajwanie pod nazwą „Polish Apple Night”