w ,

Polskie konsulaty na Ukrainie odmawiają wydawania wiz z pozwoleniem na prace?

Rolnictwo i sadownictwo to kluczowe gałęzie polskiej gospodarki. Dlatego tak istotne jest, aby nie brakowało pracowników, dziś głównie są to cudzoziemcy. Szacuje się, że ok. 90 procent z nich to obywatele Ukrainy. Dla naszej branży ważne jest, aby mogli swobodnie przekraczać granicę i podejmować pracę. Bez ich pomocy w wielu przypadkach sami nie jesteśmy w stanie w terminie wykonać prac sezonowych.

Niestety docierają do mnie sygnały, jakoby polskie konsulaty w ostatnich latach coraz częściej odmawiały wydawania wiz z pozwoleniem na pracę, głównie to dotyczy właśnie konsulatów polskich na Ukrainie

– informuje Mirosław Maliszewski, Prezes ZSRP
Dlatego też Prezes Związku Sadowników zwrócił się Ministra Spraw Zagranicznych- Pana Zbigniewa Rau z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
1. Ile – w latach 2018 – 2020 i do 15. marca br. zostało wydanych wiz z pozwoleniem na pracę z uwzględnieniem pozwoleń na pracę sezonową?
2. Czy prawdą jest jakoby polskie konsulaty na Ukrainie częściej niż w poprzednich latach odmawiały wydawania ww. wiz? Jeżeli tak, to jaka jest tego przyczyna?
3. Czy, w związku z zapowiedzianymi przez polski rząd, zmianami w ustawie o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozważa wprowadzenie do niej zmian? Jeżeli tak, to jakich?
W załączeniu przesyłam treść zapytania poselskiego. O kolejnych krokach w tej sprawie będziemy na bieżąco Państwa informować .
źródło: https://www.facebook.com/Mirosław-Maliszewski
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak ciąć poprawnie na wiosnę krzew borówki? – wyjaśnia dr inż. Tomasz Krupa

Co w końcu z tym podłożem po pieczarkach?