w

Polska może skorzystać na ociepleniu klimatu – Jakub Olipra w „Money. To się liczy”

Ocieplenie klimatu staje się faktem. Polska może na tym skorzystać – czytamy na money.pl

– Jedną z charakterystycznych cech zmiany klimatu są anomalie pogodowe. Jeżeli spojrzymy na ostatnie lata, to nietypowe zjawiska pogodowe występują coraz częściej. Coraz trudniej negować, że klimat się zmienia – mówił w programie „Money. To się liczy” Jakub Olipra, analityk Credit Agricole. – Pewnym pocieszeniem dla konsumentów i rolników jest to, że polskie rolnictwo może skorzystać na tych zmianach i na tle całej UE mamy naprawdę duże szanse. Mam na myśli wydłużenie okresu wegetacji – dodał.

Pytanie redaktora: To znaczy, że winogrona będzie się u nas opłacało uprawiać?

Ja myślałem po prostu tutaj o wydłużeniu okresu wegetacji (…) to znaczy, że nasze zboża będą miały czas lepiej wykształcić. –mówił w programie „Money. To się liczy” Jakub Olipra, analityk Credit Agricole. Doszliśmy do sytuacji paranoidalnej mówi się, iż  mamy suszę w środku zimy.  Oczywiście, że możemy skorzystać na tych zmianach klimatycznych ale musimy skupić się na poprawieniu retencji wód, lepszej gospodarce wodą. Myślę że same indywidualne działania rolników będą niewystarczające, tutaj są też potrzebne działania takie programy rządowe, które poprawią gospodarkę wodną. Z tego co wiem to to tutaj są plany to są jakieś takie wieloletnie działania w tym obszarze ale to oczywiście: Diabeł tkwi w szczegółach i i wszystko zależeć będzie od tego jak rzeczywiście te programy będą implementować.

Zobacz cały wywiad >>> wideo.wp.pl/ocieplenie-klimatu-staje-sie-faktem-polska-moze-na-tym-skorzystac-6480358447257217v <<<

źródło: money.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tadżykistanie sadzą od 200 do 5000 drzew jabłoni na jednym hektarze.

System prowadzenia sadu jabłoniowego do zbioru przez roboty