w

Pogoda: Lokalnie nawet do minus 20 stopni

Druga połowa tygodnia przyniesie nam jeszcze więcej śniegu i mrozu. Znów będą paraliże na drogach, ponieważ spadnie nawet 10-15 centymetrów białego puchu. W których regionach kraju atak zimy będzie najbardziej dotkliwy?

Uprzedzamy mieszkańców południowej, południowo-wschodniej i centralnej części kraju, która została sparaliżowana przez nocne opady śniegu, że przed nimi kolejny atak zimy, tym razem w nocy z czwartku na piątek (15/16.12) oraz w piątek (16.12).

Spadnie wtedy od 5 do 15 centymetrów śniegu, ale miejscami na południowym wschodzie możliwe są też obfite opady deszczu ze śniegiem i deszczu, które przy temperaturze nieznacznie poniżej zera mogą marznąć i powodować oblodzenie dróg i chodników.

Jeszcze jedna fala opadów śniegu spodziewana jest w sobotę (17.12), ale nie będzie już tak intensywna. Spadnie do 5 centymetrów śniegu. Mróz podczas opadów będzie niewielki, nie przekroczy minus 5 stopni.

Na zachodzie i północy kraju padać nie powinno, pojawią się za to większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Jednocześnie oznaczają one największe mrozy spośród wszystkich regionów kraju. Każdej nocy temperatura spadać będzie poniżej minus 15 stopni, a lokalnie nawet do minus 20 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

KRUS. Dodatek do emerytury dla rolników – Rząd się wycofał w ostatniej chwili.

Popyt na jabłka w Polsce nieco zwalnia wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia